Unikatowy Projekt. Rekreacja i rozrywka

w najbliższym sąsiedztwie.

Mieszkania tuż przy powstającym

kompleksie rekreacyjnym

Doskonała lokalizacja

blisko trójmiasta i otwartego morza

Podpisanie umowy o finansowanie aquaparku 2013-09-29

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 27 września 2013 w sali konferencyjnej Hotelu Ibis Styles w Redzie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na finansowanie budowy Zespołu Basenów Rekreacyjnych w Redzie w ramach Inicjatywy JESSICA. W ceremonii udział wzięli m.in. Wiceminister Rozwoju Regionalnego Paweł Orłowski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

JESSICA to instrument inżynierii finansowej przygotowany przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, który umożliwia wykorzystanie części finansowania ze środków unijnych w postaci zwrotnych inwestycji (pożyczki, wkłady kapitałowe) w projekty dotyczące trwałego rozwoju obszarów miejskich i przyczyniających się do wzrostu ich atrakcyjności. Główną, nową ideą wdrażania inicjatywy JESSICA jest współfinansowanie projektów generujących dochód i realizowanych także przez podmioty prywatne. Wartość pożyczki Jessica dla projektu Zespołu Basenów Rekreacyjnych w Redzie to 20 000 000 zł. Całość inwestycji to ponad 70 milionów złotych. Operatorem programu Jessica jest Bank Ochrony Środowiska. Inwestorem jest podmiot Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie sp. z o.o., spółka celowa powołana przez SEMEKO Grupę Inwestycyjną sp. z o.o.

Na ten unikatowy w skali kraju kompleks składa się m.in.
- pełnowymiarowy basen sportowy 16x25m z szerszymi niż standardowe torami oraz osobnym zapleczem szatniowym umożliwiającym odrębne funkcjonowanie, w tym dłuższe godziny otwarcia (np. pływanie przed pracą).
- pierwszy w Polsce, zaprojektowany według nowych zaleceń PZH, wydzielony basen do pływania niemowląt z odrębnym obiegiem wody, lepszymi parametrami fizykochemicznymi wody i powietrza.
- kompleks basenów rekreacyjnych z rozbudowaną oferta dla dzieci i całych rodzin. Długa na ponad 350 metrów, pontonowa leniwa rzeka pełniąca rolę komunikacji między strefami, basen z kulą wywołującą fale oraz inne niespotykane atrakcje wodne z czego najbardziej rozpoznawalną będzie jedyna w tej części Europy zjeżdżalnia przez akwarium z rekinami. Jest to zarazem realizacją pasji i wieloletnich doświadczeń inwestora w zakresie akwarystyki morskiej.
-oceanarium z akwariami morskimi, akwariami z żywą rafa koralową i zbiorniki doświadczalne.
- ogród zimowy na terenie którego zlokalizowane będą przyrodnicze ścieżki edukacyjne oraz kącik energii odnawialnej i kącik recyklingu.
- strefa biwakowa, dzięki której można będzie zaplanować wycieczki szkolne z noclegiem, lekcjami w zielonej szkole, wizytę w oceanarium oraz zabawy w aquaparku.
- świat saun z centrum SpaAndWelness z przystępną ofertą cenową.
- centrum fitness i korty do squasha, obok których zaplanowano klub dla dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu młoda mama będzie mogła w ciągu dnia zostawić swoje dziecko pod fachową opieką w klubie, by samej udać się na zajęcia fitness czy skorzystać z oferty zabiegów w centrum Spa.
- pub z bowlingiem, który stanie się nowym w Redzie, atrakcyjnym miejscem spotkań przyjaciół i znajomych.
- przy kompleksie zaprojektowano dwukondygnacyjną zadaszoną halę parkingową, dzięki czemu nie będzie konieczności wychodzenia "z mokrą głową na zimny wiatr".

To wszystko sprawia, iż jest to jedna z najciekawszych i niezwykle wyczekiwanych inwestycji nie tylko w regionie, ale również całej Polsce.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż lokalizacja kompleksu zapewnia łatwy dostęp zarówno dla mieszkańców Redy, małego i dużego Trójmiasta jak i dla milionów turystów odwiedzających latem półwysep helski a także dla małego ruchu przygranicznego z okręgu kaliningradzkiego.

wróć do aktualności